İLK ADAY SİNAN OĞAN Dr. Sinan OĞAN Cumhurbaşkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI AÇIKLAYAN İLK İSİM Dr. SİNAN OĞAN OLDU

Oğan, yaptığı açıklamada “Eğer Milliyetçi bir aday çıkmassa cumhurbaşkanlığı için adayım” dedi.

Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıkladı. Oğan, “Siyasi ortam olduğunda Türkiye’yi yönetmeye talip bir siyasetçiyim. Bir Türk milliyetçisi aday olmadığı takdirde cumhurbaşkanlığına adaylığımı koyacağım” ifadelerini kullandı.

Eski MHP Iğdır Milletvekili ve Türkiye Stratejik Analizler Merkezi (TÜRKSAM) Başkanı Dr. Sinan Oğan, Haber Global ekranlarında Saynur Tezel’in sunduğu Kayıt Altında programında açıklamalarda bulundu.

“Bir tek Türk milliyetçilerinin adayı yok”

Cumhurbaşkanlığına aday olacağını söyleyen Oğan, “Siyasi ortam olduğunda Türkiye’yi yönetmeye talip bir siyasetçiyim. Bir Türk milliyetçisi aday olmadığı takdirde Cumhurbaşkanlığına adaylığımı koyacağım” dedi. Sinan Oğan, sözlerinin devamında Türk milliyetçilerinin halen aday ortaya koyamadığını belirterek şu sözleri kaydetti:“HDP çıkıp bir PKK’lıyı aday gösteriyor. Onların bir adayı var. Muhafazakarların bir adayı var, solcuların CHP’nin bir adayı var, bir tek Türk milliyetçilerinin adayı yok.” diyerek neden aday olduğunun altını çizdi.